Poznej sám sebe

Vaříme

 Indická kuchyně jako meditace vůní

V této záložce budeme postupně přidávat řadu kulinářsky nedocenitelných receptů indické kuchyně z kuchařky Šrí Mátadží (Cooking with Love, 2003).

 

Na Vaše zkušenosti a fotografie se budeme těšit na naší facebookové stránce www.facebook.com/jogavolomouci

 

 


 

 

Kuřecí kari s mandlemi

Fantastický koncert chutí, ohňostroj rozmanitých koření vytváří společně s lahodnou cibulkou a mletými oloupanými mandlemi skutečný gurmánský požitek.
recept ke stažení

 

Fazolové lusky s kurkumou

V jednoduchosti je krása: lusky, cibule, kurkuma a česnek.
recept ke stažení

 

Lahodná omáčka raita

Pokud víte, jak chutná raita, po ochutnání tohoto skvostu všechny své předchozí zážitky s raitou úplně přehodnotíte. Připravte si osvěžující delikatesu, která se hodí skvěle jak obyčejné rýži, tak ke složitým masitým pokrmům.
recept ke stažení

 

Kuře tandoori

Indická klasika, vytříbená chuť a překvapivé barvy.
recept ke stažení

 

Jogurtová omáčka s pistáciemi

Zajímavá, neotřelá chuť: jogurt, šafrán, kardamon, cukr a pistácie. 
recept ke stažení

 

Lilková směs s rajčaty

Jednoduché jídlo, které chutná výborně jak teplé s brambory nebo rýží, tak i zastudena a je možné jej použít jako pomazánku k pečivu.
recept ke stažení

 

Indické bramboráky

Zajímavá oběma českého bramboráku. Výživné, smažené jídlo, které můžeme doplnit některou z jogurtových omáček. Chutné skvěle i studené. 
recept ke stažení

 

Kuřecí na paprice s kešu

Jeden z opravdových skvostů z kuchařky Šrí Mátadží. Nenechejte se odradit závratným počtem koření, toto jídlo opravdu stojí za to. Pokud si vše koření nachystáte k ruce, přípravou tohoto jídla objevíte esenci indického stylu vaření - úplná alchymie. Možná nejlepší recept na kuřecí, absolutní dokonalost.
recept ke stažení

 

Indické langoše

Velice chutné placky, které připomínají známé langoše. Pokud se vám nechce jít do obchodu pro chleba a máte doma droždí a jogurt a nespěcháte, po vykynutí těsta budete odměněni příjemným chuťovým požitkem.
recept ke stažení